Ali Atay

Dursun Ali Atay, 1976 doğumlu sinema ve dizi oyuncusu. Birçok televizyon dizisinde rol almış, ancak Leyla ile Mecnun dizisindeki Mecnun rolüyle tüm Türkiye tarafından tanınmıştır.

1976'da Rize'de doğan Atay, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. İlk olarak İkinci Bahar dizisinde Cennet'in sınıf arkadaşlarından Ersin'i canlandırarak dizi kariyerine başladı. 2003'te Şapkadan Babam Çıktı dizisinde sihirbaz Maksut rolünde oynadı. Eşref Saati ve Yapma Diyorum gibi dizilerin ardından 2011'de yayınlanmaya başlayan Onur Ünlü dizisi Leyla ile Mecnun'da televizyon izleyicilerinin unutmayacağı karakterler arasına giren Mecnun Çınar'ı tam 3 sezon canlandırdı. Hatta aynı karakterle Behzat Ç. dizisine 1 bölüm konuk oldu.

Leyla ile Mecnun dizisinin sonunda bir başka Onur Ünlü projesi olan Sen Aydınlatırsın Geceyi adlı sinema filminin de başrolünde oynadı. Kısa süren Ben de Özledim dizisinde Leyla ile Mecnun'dan rol arkadaşları Serkan Keskin, Osman Sonant, Ahmet Mümtaz Taylan ve Cengiz Bozkurt gibi isimler ile birlikte yer aldı. 2015'te yine kısa süren, 7. bölümde final yapan Mutlu Ol Yeter'de Can karakteriyle başroldeydi. 2017'de internet üzerinden yayınlanmaya başlayan Seren Yüce dizisi Masum'da Haluk Bilginer ve Okan Yalabık gibi kaliteli bir oyuncu kadrosuyla birlikte çalıştı.

Ali Atay, 2008 ile 2013 yılları arasında balerin Ebru Cansız ile evli kalmıştır.

Unutamadığınız ve en son çıkan güncel filmler full hd ve tek parça, Yerli ve Yabancı film izlemenin keyfini bizimle doyasıya yaşayın.

Teknolojinin ilerlemesi ile gelişen sinema sektörü, farklı teknikler ve kullanılan profesyonel ekipmanlar ile günümüzde yeni bir anlam kazandı. İnsanlar film izlerken zevk almanın yanı sıra beraber yapılabilecek hoş bir etkinlik olarak görüyor sinemayı. Bu sebeple her yaştan, cinsiyetten, düşünceden ve zevkten insana hitap eden filmlerin çekimi ihtiyaç haline gelmiştir. Güçlü bir senaryo ve son teknoloji ekipmanlar ile çekilen bir film gişe rekorları kırarak kendine sinema tarihinde bir yer edinebiliyor. Sinemaya artan rağbet ile birlikte seçeneklerini azaltmak isteyen insanlarda arttı. Bunun için yalnızca 2019 filmleri izle ya da Türkçe dublaj film izle gibi seçenekler sunularak filmler daha aza indirgenebiliyor.

2019 Filmleri Nelerdir?

Son yıllarda sinemaya olan ilginin artması ile birlikte çekilen film sayısı da arttı. Bu sebeple internet üzerinde film yayınlayan birçok site türedi. Bu siteler genel olarak izleyiciye online film izleme imkanı sunar. Bunu farklı görüntü kalitesi ayarı, dublaj veya altyazı seçeneği gibi özelliklerle donatarak zengin hale getiren site sahipleri, insanlar için bazı filmleri öne çıkarmak ister. Bu filmler son bir yıl içerisinde çıkan filmler ise site üzerinde 2019 filmleri izle başlığı altında önerilerde bulunulabilir. Ya da Türkçe dublaj film izle başlığı kullanılarak dublajlı filmler izlenebilir. Bu sayede izleyici, daha kısa sürede istediği filmi bulabilir.

Online Film Nasıl İzlenir?

Online film izlemek için sinemada olduğu gibi para verilmesi gerekmez. Bu hizmeti ücretsiz sağlayan birçok site bulunuyor. Bu siteler, içerindeki reklamlar ile gerekli ücreti karşılayabiliyor. İstenilen zevke ve tarza hitap eden filmlerin bulunduğu siteler, arama motoru ile izleyicinin istediği filme ulaşması sağlanıyor. Bu aramalar sayesinde sadece belirli kategorilerdeki filmleri listelemekte mümkün. Mesela istenilen bir yıldaki filmler listelenebilir. Bunun için örnek olarak hd film izle yazılarak arama yapılabilir. Bu sayede istenilen listeye ulaşılabilir. Yabancı film izlemek isteyenler içinde farklı seçenekler bulunuyor. Yerli film izle veya Türkçe dublaj film izle seçeneklerinden birisi seçilerek film istenilen şekilde izlenebiliyor.