Gece Şahini İzle

  1. Film izle
  2. 1981
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!

Nighthawks Filminin Bilgileri

Gece Şahini
-Hocam, kırık olduğunuz doğru mu?? (filmden)

Halen İngiliz sinemasının en gerçekçi gay filmlerinden biri olarak kabul edilen 1978 yapımı Gece Kuşları, Türkiye'de ilk kez, 30 yılı aşkın bir süre sonra ve yeni restore edilmiş kopyasıyla !f İstanbul kapsamında izleyiciyle buluşuyor.

Film, Londra'da yaşayan sıradan bir coğrafya öğretmeninin ikili hayatına odaklanıyor. Jim, gündelik yaşamında ailesinden ve öğrencilerinden cinsel yaşamını bir sır gibi saklarken, geceleri şehrin gey barlarında ?gerçek aşk'ı arar. Ancak bu konuda pek de başarılı olamaz; her gece başka biriyle yatağa girse de, yaşadığı bu ilişkiler bir kaç saatin ötesine geçemez bir türlü. Hayatında devamlılığı olan tek şey okuldaki işi ve kadın öğretmenlerden Judy ile olan arkadaşlığıdır. Akıllara kazınan elektronik müzikleri eşliğinde Gece Kuşları, büyük bir doğallıkla ve dönemine göre çok radikal bir şekilde gey yaşamları tasvir ediyor.

Filmin senaristi Paul Hallam, şu anda İstanbul'da yaşıyor ve Hallam, filmin gösteriminin ardından izleyicilerle kısa bir söyleşi de gerçekleştirecek.

IMDb 6.4
Süre 99 dakika
İzlenme 121 izlenme
Yıl - Ülke
Gece Şahini Filmini Sevenlere Öneriler
Yorum Alanı
Yorum Kuralları
  • - Düzgün Türkçe ile yazılmamış yorumlar onaylanmayacaktır.
  • - Küfür ve hakaret içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
  • - Yorum Spoiler içeriyor ise, Spoiler butonu kullanılmalıdır.
  • - Tek kelimelik yorumlar yazmayınız. Açıklayıcı olunuz.
  • - E-mail adresiniz gizli tutulur. Kimseyle paylaşılmaz.
Filmmom Puanı
Puan Ver
Paylaş
SON YORUMLAR